Uciążliwy ból dolnego odcinka nogi

Szanowny Panie Doktorze Piszę w sprawie dolegliwości mojego Taty (59lat). Od ok3 i pół miesiąca odczuwa uciążliwy ból dolnego odcinaka nogi (łydka i okolicy kostki). Ból pojawił się nagle-podczas marszu i utrzymuje się stale.Tata był u kilku lekarzy (ortopedów i chirurgów) lecz nie wykryto przyczyny, noga wciąż jest opuchnięta i ciepła. Dwu krotnie wykonano USG -za pierwszym razem nie stwierdzono zmian, za drugim wystąpiło podejrzenie o skrzepie. Zastrzyki p.zakrzepowe nie pomagają. Co robić?

Konieczne jest wykonanie badania usg z tzw.Dopplerem (kontrola przepływu w naczyniach) - to powinno wyjaśnić najbardziej podejrzaną na podstawie opisanych objawów zakrzepicę lub - jeśli ją wykluczy-podjecie badań w kierunku innych przyczyn,zż