Uciążliwy ból szyi nasilający się przy wysiłku fizycznym a wynik EMG

Witam, 2 tygodnie temu na podstawie badania emg próba miasteniczna wyszedl mi wynik pozytywny, bede miec za 2 tyg robiony tomograf srodpiersia +badania z krwi.Otóz moim jedynym objawem jest ból szyi z przodu głownie z prawej strony. O dpół roku probuje znalesc przyczyne(laryngolog, reznonas tarczyca itp) i nic. To jest jedyny problem ale oczywiscie bardzo uciazliwy bol sie nasila przy wysilku fizcznym . ale od po roku niemam zadnyh innyh objawow, tylko bol szyi. z tego co wiem miastenia nie boli

Choć nie jest to objaw typowy, bóle przy miastenii mogą jak najbardziej występować. Z tego co Pani/Pan napisał jest prowadzona prawidłowa diagnostyka, proszę uzbroić się w cierpliwość i czekać na ustalenie przyczyny.