Uciążliwy ból w łydkach i biegunki

Od 2 miesięcy mam uciążliwy ból w łydkach, boli przy uciskaniu i przy większym wysiłku fizycznym. Czasem napinając mocno mięśnie mam wrażenie, że złapie mnie skurcz. wykonałam badanie USG Doppler żył kończyn dolnych ale nie stwierdzono cech zakrzepicy. Nogi bolą dalej i żel przeciwbólowy słabo się sprawdza, dodam też, że od 2 miesięcy mam ostre biegunki które cały czas próbuję wyleczyć, czy to może być spowodowane niedoborem magnezu bądź czegoś innego? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania?

Witam!
W pierwszej kolejności skupiłabym się na biegunce. Niestety brak w pytaniu istotnych danych na temat charakteru stolca, częstości wypróżnień, tego czy biegunka nasila się w sytuacjach stresowych, czy stosuje Pani jakieś leki, zmieniła ostatnio dietę, była za granicą itd. Jeśli biegunka trwa od 2 miesięcy to kwalifikuje się już nie jako ostra, ale przewlekła i należy ustalić jej przyczynę. Proponuję w tym celu wizytę u lekarza rodzinnego lub internisty.
Bóle łydek mogą być powiązane z występowaniem biegunek - biegunka prowadzi do odwodnienia i zaburzeń wodno-elektrolitowych, które mogą powodować bóle mięśni. W tym celu proponuję oznaczyć poziom elektrolitów (podstawowe to sód i potas, ewentualnie magnez). W przypadku długotrwałych biegunek najbardziej prawdopodobny jest spadek poziomu potasu w surowicy.