Uciążliwy kaszel prowokujący wymioty

Witam! Choruję 7miu dni, mam 25lat. Początkowo myślałam, że to przeziębienie - zaczęlo się od gęstego kataru i kaszlu. Potem dopiero katar stał się rzadki, zaczęłam kichać, bolało mnie gardło i pojawiła się gorączka - po polopirynie 37,5. Przez następne 2dni leczyłam się polopiryną, gorączka i kichanie zniknęły - zastąpił je niebywale uciążliwy kaszel. Napady występują od 48h bez orzerwy, nasilają się nocą. Dochodzi niemalże do wymiotów, w nocy kaszel budzi mnie co 2h. Czy aby ksztusiec?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, prosze się zgłosić do lekarza rodzinnego celem wykonania badania oraz ustalenia postępowania. Cieżko z cała pewnością po nawet takim opisie co jest powodem Pana dolegliwości. Pozdrawiam