Uciążliwy kaszel u 11-tygodniowego dziecka

Witam moja córka ma 11 tygodni strasznie kaszle już 4 dobe byliśmy u lekarza pediatry zaleciła lekarz wapno oraz kropelki Sinecod podawać 3x5 kropli ale to nie pomaga dziecko nie gorączkuje a ja się bardzo martwię o maleństwo bo to jest strasznie męczący kaszel w dodatku pojawił się katar jest problem z karmieniem piersią

Renata GrzechociĹska

Katar i kaszel wskazują na infekcję o podłożu wirusowym, gdzie leczenie polega na łagodzeniu objawów. Jeśli objawy będą się nasilały oraz dziecko nie będzie przyjmowało pokarmów sugeruję wówczas ponownie udać się do lekarza. Proponuję również zadbać o częste wietrzenie oraz nawilżanie powietrza pomieszczenia, w którym przebywa dziecko.