Uciążliwy kaszel u osoby palącej papierosy

Witam serdecznie mam pytanie dotyczące kaszlu , meczy mnie praktycznie cały rok nic mi nie pomaga ( żadne lekarstwa ) dotego dochodzą swisty , najgorzej jest w nocy . Najbardziej odczuwam kaszel rano jest tak silny ze mam odruchy wymiotne i czasam zdarzy mi sie popuścić mocz ( odrobine ) . Jestem palaczem dziennie wypale ok 20 papierosów , może to mieć związek z paleniem papierosów ??? Proszę o doradę i z góry dziękuje za odpowiedz :)

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

konieczna jest wizyta u lekarza. Najprawdopodobniej mogą to być objawy POChP czyli choroby związanej ściśle z nałogowym paleniem.

Pozdrawiam