Uciążliwy problem ze "stojącą wagą"

Witam. Mam 22 lata, ważę 60 kilo przy wzroście 162. 1 marca ważyłam 65 kilo, zapisałam się na siłownię i regularnie, 5-6 razy w tygodniu ćwiczę [trening cardio, siłowy, aerobic, squash] często zmieniając aktywność, tak, aby się nie znudzić. Moja dieta opiera się na zasadach racjonalnego żywienia, 5 posiłków co trzy godziny, pierwszego kwietnia ważyłam 62 kilogramy, później, waga spadła do 60 kilogramów 12 kwietnia. Od tego czasu nic nie zmieniłam, waga stoi od dwóch tygodni, ćwiczę nawet więcej, a waga stoi w miejscu. Czy mój organizm mógł się przyzwyczaić do tego trybu życia, czy to oznacza, że już nie schudnę? Proszę o poradę co zmienić, żeby waga znowu zaczęła spadać. przykładowy jadłospis: 1 ś: płatki owsiane 40 gr z jogurtem owocowym light lub naturalnym + kilka śliwek suszonych lub owoc 2 ś: owoc lub jogurt, szklanka maślanki obiad: pierś z kurczaka w pomidorach, ryż [50 gr] podwieczorek: 3 chlebki wasy z serkiem, wędliną chudą kolacja: omlet z 1 jajka, 2 białek, szynki w sumie od 1300-1450 kcal.
22 LAT ponad rok temu

Witam,

Podczas odchudzania pierwszym etapem jest utrata masy ciała, później waga bardzo często stoi w miejscu. Jest to naturalny proces i zdarza się prawie każdemu, kto stosuje diety odchudzające (metabolizm ulega spowolnieniu przez ograniczenie podaży kalorii). Taki etap może potrwać około 2-4 tygodni. Następnie masa ciał powinna nadal się zmniejszać, jednak może to następować trochę wolniej. Nie powinna się Pani póki, co zamartwiać, ale nadal kontynuować zdrowy styl życia. Pani masa ciała wskazuje na normę, dlatego tym bardziej proszę się nie przejmować obecnym stanem.

Pozdrawiam.