Uciążliwy trądzik a leczenie retinoidami lub lekami hormonalnymi

Retinoidy czy może badania hormonalne i leki regulujące hormony? Mam 24 lata, w wieku 14 lat pojawił się trądzik, od 3 lat jest uciążliwy, leczę się u dermatologa antybiotykami, ostatnio Azitrox 500, Atrederm i Davercin, początkowo się poprawia, potem sytuacja wraca do poprzedniego stanu. Jesli nie zauważe poprawy dermatolog polecila mi badania krwi (OB, morfologia,glukoza cholesterol,HDL, LDL,trojglicerydy, AspAT, AIAT, fasfataza mocznik kreatynina) i leczenie retinoidami czy to pomoże ?

Retinoidy są skuteczne, należy tylko ściśle przestrzegać zaleceń lekarza a efekty pojawią się po pewnym czasie leczenia. Niestety w trakcie kuracji należy przyjmować antykoncepcję i nie można zaplanować dziecka.