Ucieczka partnera przed problemami i przerwa w związku

Witam. Po 2latach chłopak chciał przerwy (problemy) Nie chciał zrywać. Rozmawiam z jego siostrą pisałam że bd czekać bo bardzo go kocham. Ucieszył się jak mu to powiedziała i że mam z nią kontakt. To dobrze? Wg jego rodziny nie wie jak problemy załatwić i kiedy się skończą ale raczej wróci bo kocha i był szczęśliwy. Nie widujemy się odp na smsy wie że może na mnie liczyć. Raz jakby mu zależało a raz jakby zapomniał. Nie mam z kim porozmawiać. Co dalej? Dlaczego faceci jak mają problem uciekają?

Witam,
Jeżeli Pani tak bardzo kocha, że chce czekać chociaż on przerwał znajomość to niewątpliwie dla niego dobrze. Ale czy dla Pani również?
Wydaje się, że Pani chłopak ma małe zaufanie do Pani skoro nie powiedział o jakie problemy chodzi to raz a dwa nie uważa, by mogła mu Pani w jakikolwiek sposób pomóc. A przecież zaufanie i wspieranie się w trudnych chwilach to podstawa dobrej relacji.
Sugerowałabym podjęcie próby dowiedzenia się o jakie to tajemnicze problemy chodzi. Być może motywacją do nie wprowadzania Pani w szczegóły jest chęć ochrony ukochanej osoby ale równie dobrze może to być obawa, że jak się Pani dowie to np. przestanie kochać lub odejdzie. A co jeżeli są to sprawy, które mogą mieć dla Pani fundamentalne znaczenie? np. kłopoty z kredytem w banku, utrata pracy, ciąża z inną, Myślę, że fakt nie dopuszczenia Pani do wiedzy na temat tego co się teraz dzieje w życiu partnera powinien Panią przynajmniej zastanowić jeśli nie zaniepokoić.
pozdrawiam
Edyta Kołodziej Szmid

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Nie tylko faceci uciekają, jak mają kłopoty. Kobiety tez tak robią, bo ucieczka jest obroną przed tymi problemami. Stosują ją osoby, dla których rozwiązywanie problemów w sposób cywilizowany, tzn przez rozmowę, jest zbyt trudna. Widocznie do takich osób należy Pani partner. Ale nikt niestety nie wymyślił nic lepszego jak rozmowa w takich sytuacjach. Zatem nie pozostaje Pani nic innego jak spokojnie i w miarę w najbardziej sprzyjających warunkach porozmawiać z chłopakiem i wyjaśnić sobie konfliktowe sprawy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Agata Dusza