Ucieczka z przemocy seksualnej w alkohol

Od trzech lat, z małymi przerwami piję uciekam w alkohol po przemocy seksualnej, nie po trafię sama sobie z tym poradzić, a alkohol łagodzi ból, pomaga zapomnieć, wyluzować, ale zauważyłam, że zaczynam się uzależniać, tym bardziej że jestem dda. Nie wiem dlaczego tak trudno jest mi uporać się z traumą i z taką łatwością sięgam po coś co zrujnowało mi dzieciństwo

Takie traumatyczne przeżycie samo nie przechodzi. Nic więc dziwnego, że nie potrafi Pani sama pozbyć się tego doświadczenia z pamięci i psychiki. Dodatkowo jako dda ma Pani określony zespół cech, który zwykle raczej utrudnia niż pomaga w radzeniu sobie z jakimikolwiek trudnościami (o traumie nie wspominając). Stąd pani ciąg do alkoholu - jako czegoś, co jest łątwo dostępne. Absolutnie niezbędne jest podjęcie psychoterapii - po pierwsze traumy wynikającej z naruszenia granic w przypadku przemocy seksualnej; po drugie - terapia uzależnienia; po trzecie - terapia dda. Z pewnością nie będzie to praca łatwa, z pewnością również nie będzie szybka, ale przyniesie Pani efekty. Pozdrawiam.