Uciekanie kolana na zewnątrz podczas biegania

Witam. Wczoraj na w-f podczas biegu z piłką nagle moje lewe kolano uciekło mocno na zewnątrz. Widok był straszny, na szczęście wróciło na swoje miejsce. Od razu udałoem siędo szpitala. Zdjęcia rtg pokazały, że wszystko jest na swoim miejscu, jestem przed badaniem usg i wizytą u ortopedy, Póki co dostałem ortezę.Gram w piłkę dosyć długo 7-8 lat. wykonuję dużo ćwiczeń wzmacniających nogi, aby unikać kontuzji. Co mogło mi się stać ? Dodam, że do tego samego doszło w niedzielę podczas meczu.

Szanowny Panie, bez pełnej i wnikliwej diagnostyki nie można nic powiedzieć.
Wstępnie: powód pierwszy - siła urazu była zbyt duża i doszło co najmniej do skręcenia stawu kolanowego. Powód drugi - na skutek przeciążenia ujawniły się zmiany w budowie Pana stawu (rozwojowe? lub chorobowe?). Obie hipotezy wymagają weryfikacji, której jak rozumiem jest teraz Pan poddawany. Pozdrawiam