Uciekanie oka do środka u dwuletniej córki

Bardzo prosze o pomoc!!! Corce dwuletniej zostaly przepisane okolarki o mocy Oczko prawe dioprii 7,5 cylinder -0,75 os 169 Oczko lewe diopri 9,00 cylinder 1,25 os 23 lewe oczko ucieka jej do srodka... Bylam u okulisty i pytalam sie czy to jest zle czy dobrze... ? Lekarka odparla ze nie jest zle i nie jest dobrze ale natychmiast musi nosci okulary. Oczko prawe zaklejac plastrem przez godzine dziennie. Z recepta poszlam do optyka a pani mi mowi ze mala bardzo zle widzi.. Prosze o pomoc

Aleksander Ropielewski

Nasilenie wady jest dosyć mocne, ważne jakie jest jej podłoże. U młodych osób wady maja tendencję do poprawy wraz z wiekiem ponieważ zmieniają się stosunki anatomiczne i oś optyczna oka, dlatego nie można powiedzieć, że sytuacja jest dobra ani zła.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję ponownie udać się do lekarza okulisty, bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponowałbym kierowanie się zaleceniami lekarza okulisty.