Ucisk i kłucie w klatce piersiowej po stronie mostka

Witam. Od kilku miesięcy odczuwam ucisk, kłucie w klatce piersiowej. Konkretnie po lewej stronie mostka, jakby serce. Ucisk trwa zazwyczaj krótko, następuje co parę dni, ostatnio częściej, nawet kilka razy w ciągu dnia. Odczuwam wtedy jakby mocniejsze bicie serca. Czy to może być coś groźnego? powinnam się zbadać?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, należy wykonać kilka podstawowych badań - EKG, badanie kliniczne (np. lekarz rodzinny lub kardiolog), morfologię krwi.
Jest to wstęp do bardziej zaawansowanej diagnostyki, jeśli okaże się takowa potrzebna (badanie EKG Holter, echo serca).
Objawów sercowych nie należy bagatelizować, gdyż mogą one świadczyć o wielu stanach niebezpiecznych - nabyte wady zastawkowe serca, nadciśnienie tętnicze, nieprawidłowości w obrębie naczyń wieńcowych mogące skutkować zawałem.