Ucisk i pulsowanie głowy a możliwość nerwicy

czy to nerwica?czy objawy somatyczne typu ucisk głowy moze wystepowac caly czas w moim przypadku od 5 lat, rezonans glowy zrobiony- nic szczegolnego sie nie dzieje drobna zmiana naczyniopochodna w wiencu promienistym , badania serca typu holter i echo tez z powodu kolatania nie wiem juz co zrobic, przyzwyczaiłem się juz do tych objawow ale ciezko mi z tym zyc, najgorsze są objawy typu jak dluzej siedze i wstaje sa takie mocne uderzenia pulsu w glowie zaczeło się od kołatania serca

Jeśli badania lekarskie wykluczyły chorobowe podłoże zaburzeń oznacza to ich emocjonalne pochodzenie (nerwicowe). Wówczas należy zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię. Jest to najlepsza metoda poradzenia sobie z nerwicą.

Witam,

objawy, które Pan opisuje na pewno są bardzo dokuczliwe i utrudniają codzienne życie.
Wyobrażam sobie, że zmaga się Pan z lękiem o zdrowie i życie, skoro próbował Pan ustalić przyczynę dolegliwości dolegliwości.Mimo, że diagnostyka wykluczyła choroby neurologiczne i układu krążenia, to objawy które pojawiają się codziennie, prawdopodobnie przynoszą poczucie zagrożenia życia i zdrowia.Być może pomysł, by poszukać sposobów poradzenia sobie z problemem zdrowotnym, w obrębie psychologii, jest właściwym rozwiązaniem a Pana post na www.abc zdrowie.pl jest pierwszym krokiem do poradzenia sobie z objawami somatycznymi.
Trudno przeprowadzić diagnostykę psychologiczną, przy pomocy kilku zdań napisanych przez Pana. Przychodzi mi na myśl, że część zaburzeń np. depresyjnych, (czy też zaburzeń określanych przez Pana mianem nerwicy) może manifestować się, poprzez objawy i dolegliwości bólowe np, bóle i uciski głowy, kołatania serca itp.
W tak trudnej sytuacji, polecam Panu kontakt ze specjalistą psychologiem/terapeutą, jestem przekonania, że w trakcie terapii dolegliwości które pojawiają się od tylu lat, będą ustępowały a Pan znajdzie odpowiedź na pytanie zadane w poscie.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz