Ucisk krtani i lekki ucisk przy przełykaniu

Ok 1,5 miesiąca temu miałem biopsję prawego płata tarczycy. Do dnia dzisiejszego odczuwam ucisk krtani i lekki ucisk przy przełykaniu. Takie objawy nasilają się podczas mówienia oraz upływu dnia, im później tym gorzej. Jestem osłabiony, a od wczoraj mam tak jak by arytmię. Wyniki TSH, T3, T4 w normie. Biorę Ibuprofen, ale nie widzę efektów. Bardzo proszę o informację, jak długo jeszcze taka sytuacja może trwać i co można zrobić aby się pozbyć tego nieprzyjemnego ucisku na krtań.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ucisk prawdopodobnie nie ma związku z wykonaną biopsją. Przyczyną może być ucisk wywierany przez sam gruczoł tarczowy (w przypadku wola lub patologicznego rozrostu). Wskazana konsultacja laryngologiczna.