Ucisk na czubku głowy, swędząca skóra, drętwienie ręki, ból kręgosłupa i wypadanie włosów

Witam. Mam pytanie. Mam ucisk na czubku głowy, czasami tez swędzi, kiedyś był w rożnych miejscach teraz przeniósł się w to jedno konkretnie, ale ostatnio zauważyłam ze dostaje nowych dolegliwości jak gorące uszy, bardziej lewe, drętwienie lewej reki teraz ból kręgosłupa. aaa i wypadanie włosów. Czy to może być coś poważnego czy to na tle nerwowym? miałam ostatnio robione zatoki są ok. i krew w porządku . z góry dziękuje za odpowiedz.

Witam,
proszę Pani, jeśli odczuwa Pani niepokojace objawy zawsze warto skontaktowac się z lekarzem, choć byc moze nie ma powodu żeby się martwić przed konsultacją. Pyta Pani o objawy na tle nerwowym. Generalnie jest oczywiście tak, że stres oddziałuje na cały nasz organizm i może miec udział w powstawaniu schorzeń somatycznych, jednak jeśli kontrolujemy stan swojego zdrowia na bieżaco, zwykle nie ma powodów do obaw. Natomiast warto dbać o zdrowie także w aspekcie psychologicznym. Warto dbać o redukowanie stresu w codziennym życiu. Zawsze właściwie można spróbować jakichś technik relaksacji, godne polecenia są techniki relaksacji Jacobsona i Schultza (dostępne przez internet). Objawy o których Pani pisze mogą być objawem zaburzeń nerwicowych, leczy sie je psychoterapią. W takiej sytuacji ważne jest znalezienie źródła tych objawów (w tym przypadku byłoby to źródło psychologiczne, nie somatyczne) oraz jego wyleczenie. Proponuje Pani w pierwszej kolejności skonsultować objawy z lekarzem, jeśli lekarz wykluczy somatyczną podstawę objawów, warto poszukać psychoterapeuty. Pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Wymienione przez Panią objawy mogą wskazywać na objawy silnego stresu.

Sugeruję najpierw skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zadecyduje co
dalej.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl