Ucisk na środku szyi a sytuacje stresogenne

witam zdarza mi się czasem że czuję ucisk na środku szyj myślę że to nerwy lub stres, bo rodzice zdrowi ojciec matka dziadkowie rodzeństwo badania krew itp. wszystko w normie mam to rzadko tarczyca zdrowa trenuje na siłowni dieta białko bcaa i tyle kardio czy można się zarazić tarczycom, czy to choroba dziedziczna. Myślę, że stres, bo ten rok był bardzo stresujący.

Witam,
Po pierwsze wizyta u lekarza rodzinnego - w przypadku braku jakichkolwiek jego diagnoz od strony somatycznej, wtedy można poszukiwać psychologicznych źródeł opisanych objawów.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek