Ucisk na żebra przy mostku

Witam. Od roku odczuwam ucisk na żebrach tuż przy mostku po prawej stronie. Mam lejkowatą klatkę piersiową. Żebra z prawej strony są nieco wklęśnięte, ale tuż przy mostku odczuwam opuchnięcie kości żeber. Często boli mnie żołądek. Ucisk jest znośny, ale powoduje duży dyskomfort. Czy to wina lejowatej klatki piersiowej, czy coś poważniejszego? Czy takie schorzenia wymagają operacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza ortopedy, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie diagńostyczne i terapeutyczne.