Ucisk okolicy potylicy a duszności i nerwica

Witam, od kilku tygodniu dokucza mi nawracająca duszność i ucisk w gardle. Lekarze podejrzewają nerwicę, jednak duszności towarzyszy ból w okolicach potylicy i to niepokoi mnie najbardziej. Czy jest możliwość choroby układu nerwowego jeśli duszności nie towarzyszą problemy z przełykaniem? Czy jest możliwe uduszenie?

Witam Panią,

Pani dolegliwości są dość nietypowe i nie układają się w żaden szczególny zespół chorobowy. Jeśli wystąpiły dość nagle przy okazji jakiegoś dużego stresu czy zmiany życiowej to ich tło psychogenne wydaje się całkiem prawdopodobne. Proszę kontynuowaćdiagnostykęstanu soamtycznego, ale jednoczęsnie zastanowić się czy uczuciu duszności nie towarzyszy lęk, poczucie kołatania serca oraz wrażenie że Pani straci przytomność, że cierpi na jakąś niezdiagnozowaną, ciężką chorobę. Jesli na wymienione pytania odpowiedziała Pani twierdząco, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że duszność łączy się z lękiem, a Pani cierpi na zaburzenia lękowe. W takim przypadku proszę zgłosićsię na konsultację psychaitrycznąw celu diagnozy i podjęcia odpowiedniej terapii.

Pozdrawiam!