Ucisk, parcie i mrowienie w plecach - co może być przyczyną?

Od tygodnia odczuwam nawracający ucisk, parcie i mrowienie w plecach około 5 cm obok kręgosłupa poniżej łopatek. Jest to zawsze dokładnie w jednym miejscu i nie promieniuje, odczuwam mocniej gdy się nie ruszam. Nie ma wysypki, guzka ani zgrubienia. Mimo że nie boli, jest to dokuczliwe i się nasila. Masowanie pomaga jedynie na chwilę. Co to może być i czy wymaga konsultacji z lekarzem ? Dziękuje

Lek. Bartosz Domagała

Tak wymaga konsultacji z lekarzem celem wykluczenia ucisku na nerw. Będzie potrzeba zebrania wywiadu, badania neurologicznego oraz ewentualnie badań obrazowych