Ucisk pod prawym żebrem i lekki ból pleców na tej wysokości

Od jakiegoś czasu mam problemy z wątrobą. Czuję ucisk pod prawym żebrem i lekki ból pleców na tej wysokości, bądź promieniujący. USG i próby wątrobowe wykazują normę.Przypadłość powtarza się co jakies pół roku. Ucisk trwa przynajmniej tydzień lub dwa.Kiedy zjem za dużą porcję jedzenia czuję dyskomfort , coś jakby napuchnięcie w tym miejscu. Zdarzyło się ,że wymiotowałam i dręczyła mnie zgaga. Jem zdrowo.Czy powodem może być zaburzona faza lutealna?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie sądzę, aby miało to związek. Do rozważenia wizyta u gastroenterologa.
Pozdrawiam