Ucisk przy mostku, mdłości i gula w gardle a nerwica

Dz.D Mam problemy z żołądkiem. Od 3 mieś. czuję ucisk w górnej części przy mostku, mdłości, czasem zakłucie, także w plecach i "gulę" w gardle. Nie są to silne dolegliwości, ale czuję dyskomfort. Gastrolog przepisał Controloc 40 podejrzenie refluksu (nie mam zgagi), poprawa była może minim. i powtórka. 6 mieś. temu brałem leki na jelito drażliwe mialem wtedy usg i badania krwi ok. Czy może to być nerwica? hipochondria? rok temu zmarł mój ojciec ciężkie przeżycia z tym związane.

Dzień dobry,

Nikt przez internet nie może diagnozować - bez osobistego badania - tego, co się z Panem dzieje. Jednak Pana opis wskazuje, że dolegliwości mogą mieć tło psychiczne - stąd namawiam na osobistą konsultacje u psychoterapeuty, a być może i podjęcie leczenia. Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Objawy ze strony układu pokarmowego są dość typowe dla nerwicy. Jeśli wykluczył Pan somatyczne podłoże zaburzeń, najprawdopodobniej ich podłoże jest psychologiczne, emocjonalne (szczególnie, że przeżył Pan stres i stratę). Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej.