Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ucisk w czole i zwyrodnienie kręgosłupa

Witam od kilku dni mam dziwny ucisk w czole z prawej strony zaczyna się jakby na szyi przechodzi po skroni przez czoło i do oka mam wrażenie jakby na szyi skręciła mi się jakaś żyła i nie może wrócić na miejsce nie jest to silny ból ale bardzo uporczywy i uciskający.Lekko też kręci mi się w głowie.Mam niewielkie zwyrodnienia wytwórcze w odcinku szyjnym ale takich objawów nigdy nie miałam i nie wiążę ich tym.Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Proponuje zgłosić się na konsultację do neurologa. Specjalista na podstawie obrazu klinicznego, badania fizykalnego oraz badań dodatkowych postawi rozpoznanie oraz ustali dalsze postępowanie lub też skieruje na dalsze badania.

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów. W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy