Ucisk w czole i zwyrodnienie kręgosłupa

Witam od kilku dni mam dziwny ucisk w czole z prawej strony zaczyna się jakby na szyi przechodzi po skroni przez czoło i do oka mam wrażenie jakby na szyi skręciła mi się jakaś żyła i nie może wrócić na miejsce nie jest to silny ból ale bardzo uporczywy i uciskający.Lekko też kręci mi się w głowie.Mam niewielkie zwyrodnienia wytwórcze w odcinku szyjnym ale takich objawów nigdy nie miałam i nie wiążę ich tym.Dziękuję za odpowiedź

Proponuje zgłosić się na konsultację do neurologa. Specjalista na podstawie obrazu klinicznego, badania fizykalnego oraz badań dodatkowych postawi rozpoznanie oraz ustali dalsze postępowanie lub też skieruje na dalsze badania.

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.