Ucisk w gardle i w żołądku, nocne kołatanie serca oraz opuchlizna oka przy stenozie aortalnej i nadczynności tarczycy

Czy objawy zatykania w gardle po wyjsciu na powietrze,uczucie osłabienia,dziwny ucisk żołądka mogą świadczyć o pogorszeniu stanu zdrowia osoby chorej na ciężką stenozę aortalną.Jednorazowo pojawiły się również kołatania nocne serca,lekka opuchlizna oka .Mama cierpi również na nadczynność tarczycy jednak wyniki badań TSH,FT3 i FT4 nie wykazują obecnie nieprawidłowości.

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą świadczyć o progresji stenozy aortalnej. W tej sytuacji należy powtórzyć badanie echokardiograficzne i rozważyć wskazania do wymiany zastawki.