Ucisk w gardle i złe samopoczucie po wyjściu z domu

cdn3 gdy wychodzę z domu ,mam wrażenie,że serce mi wali jak opętałe,gul w gardle jak pisałam,i czuję ucisk w gardle.Nie mogę ustać w kolejce w sklepie bo mam wrażenie że im dłużej tam stoję tym szybciej mi bije serce i boję sie że zemdleję.Jak pisalam biorę POLFENON na uregulowanie rytmu serca a dzis miałam puls 57 ale cisnienie w normie i aparat pokazał zaburzenia rytmu serca.jakie badania powinnam jeszcze zrobić dodam,że ciśnienie mam w sumie dobre

Jeżeli objawy pojawiają się regularnie gdy wychodzi Pani z domu to wyraźnie wskazuje na psychologiczne podłoże tych objawów i myślę, że rozwiązania problemu należy poszukiwać w procesie psychoterapii.

Witam serdecznie

Na pewno konsultacja u Pani lekarza pierwszego kontaktu pomoże ustalić czy są potrzebne jeszcze jakieś badania. Z objawów , które Pani wymienia wynika , że może warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą pod kątem nerwicy lękowej lub psychoterapeutą , który pomoże ustalić źródło problemów, nauczyć się z nimi radzić i wyciszać występujące objawy, wzmocnić samoocenę i lepiej funkcjonować na co dzień .
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoetrapeuta

Witam,
Opisane przez Panią objawy mogą być zaburzeniem o podłożu nerwicowym. Dlatego najpierw proponowałabym diagnozę ( lekarz psychiatra). Jeżeli diagnoza potwierdzi się proponuję psychoterapię jako metodę z wyboru w tego typu zaburzeniach. W Zgierzu nie ma psychoterapii refundowanej przez NFZ. Sugerowałabym dwie drogi : uzyskanie skierowania na psychoterapię ( de facto może je dać Pani lekarz rodzinny) i zapisanie się na psychoterapię w ramach NFZ gdzieś w Łodzi ( np.szpital kliniczny przy ul. Czechosłowackiej) lub wybranie leczenia poprzez prywatny gabinet. Jeżeli wychodzenie z domu jest na ten moment dla Pani trudne to proszę "brać" kogoś do towarzystwa - z doświadczenia wiem ze to skuteczna metoda. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Proszę się skonsultować z psychoterapeutą. Psychoterapia to najlepszy sposób radzenia sobie z lękami i objawami takimi, jakie Pani opisała, a także uczenia się nowych, adaptacyjnych sposobów regulowania emocji, pracy nad poczuciem wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa itp.