Ucisk w gardle, mdłości, bóle żołądka i krew w stolcu

Witam. Od dawna mam ścisk w gardle, a co za tym idzie - mdłości (zdarza się, że silne), bóle żołądka. Jednak teraz momentalnie pojawia się też ucisk żołądka (jakby ktoś wsadził kamień objętości żołądka). Może to trwać do 10 godzin lub o wiele krócej. Nie dzieje się to codziennie, acz regularnie. Przynajmniej dwa razy dziennie oddaję stolec. Zaniepokoiła mnie dzisiejsza krew w stolcu. Uprzedził ją ból żołądka i prawej strony nadbrzusza (jakby wątroba). Proszę o pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana obecność krwi w stolcu (a dodatkowo także pozostałe objawy) zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki przeprowadzonej pod okiem specjalisty gastroenterologa. Skierowanie uzyska Pani/Pan od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wcześniej warto byłoby także wykonać podstawowe badania laboratoryjne oraz USG jamy brzusznej.