Kobieta , 36 lat Witam, Wlasnie otrzymalam wyniki badan ANA2. Prosze czy ktos moglby mi to wyjasnic. Musze dodac, ze od ponad 1.5 roku mam "kluche" w gardle, ucisk w gardle, ekstremalne zaparcia, bole brzucha, wzdecia, nietolerancje na gluten i laktoze, wiatry, odbijanie sie, nie regularne miesiaczki a jak juz sa to bardzo bolesne, zgaga, brzydki oddech. Nie wiem czy ma to cos z tym wspolbego, ale w tym samym czasie stracilam 60%sluchu w lewym uchu. Prosze czy ktos moglby mnie na cos nakierowac. Opis wynikiw:
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • Odbijanie – Odbijanie to odruchowe i spontaniczne usuwanie nadmiaru powietrza z żołądka. Może się ono dostać do jamy żołądka na skutek osłabienia górnego zwieracza przełyku. Możemy mówić o tzw. odbijaniu pustym, jeśli dochodzi do wydalania samego powietrza, bez zapachu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: