Ucisk w głowie i zaburzenia widzenia - co to może znaczyć?

Witam. Piszę w imieniu mojej mamy. Mamy taki problem, moja mama od jakichś kilku miesięcy miewa ucisk w głowie połączony z zaburzeniem widzenia. Widzi wtedy przed oczami takie czarne falujące pasy, które zanikają po kilkunastu minutach. Niestety kiedyś napady te zdarzały się raz w miesiącu a teraz nawet dwa razy dziennie. Co może być przyczyną i jakie badania powinna mama wykonać. Okulista wykluczył jakąkolwiek chorobę oczu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mają charakter bardzo niepokojący, tym bardziej, że uległy nasileniu. Wydaje się, że jeżeli badania okulistyczne wykonane były 2-3 miesiące temu, konieczne jest ich powtórzenie. Przyczyn opisanych przez Panią objawów może być wiele, aczkolwiek najprawdopodobniej będą one leżały w kompetencji lekarza neurologa. Dlatego też zalecamy konsultację neurologiczną podczas której lekarz zbierze wywiad, dokładnie zbada Pani mamę oraz zleci badania dodatkowe. Bardzo możliwe że w ramach procesu diagnostycznego konieczna będzie również hospitalizacja.