Ucisk w głowie przy ściśniętych tętnicach

Witam mam objawy neurologiczne typowe dla nerwicy tak stwierdzilo dwuch lekarzy po rozmowie. Glowne to ucisk w glowie i scisniete tetnice ostatnio klucie w sercu(fizyczne) leki i depresja(psychiczne).kilka lat temu 4-5 ugryzl mnie w glowe kleszcz zdrapalam go niechcacym dzis codziennie swedzi mnie w tym miejscu glowa..plus objawy nerwicy.jak wykluczyc borelioze lub nerwice? Jestem pewna ze to jedno z dwuch.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W kierunku boreliozy może Pani wykonać badanie poziomu przeciwciał z krwi obwodowej. Nerwicę potwierdza lub wyklucza lekarz psychiatra.