Ucisk w klatce piersiowej

Witam! W marcu miałem robione RTG klatki piersiowej, wyniki wyszły takie: "Pola płucne bez zmian ogniskowych, przepona wolna. Wnęki naczyniowe, serce nie powiększone odpowiednie jak na ten wiek". Problem tkwi w tym, że 2 miesiące później, czyli w maju zaczęło mnie uciskać w klatce piersiowej. Lekarz powiedział, że to nerwica i przepisał mi krople, ale to nic nie pomaga. Czy mogę zrobić prześwietlenie jeszcze raz? Minęło dopiero 9 miesięcy. Nie ukrywam, że palę 8 lat, ale czasem paczka wystarcza na 1 dzień a czasem na 4 dni. Czy to może być nerwica? Czy coś innego?

Skoro lekarz wykluczył podłoże morfotyczne Pana dolegliwości to zapewne jest to tło psychogenne. To lekarz musi zadecydować czy wymaga Pan powtórnego zdjęcia RTG klatki piersiowej (brak wskazań to narażenie na niepotrzebne promieniowanie rentgenowskie). Może warto byłoby jeszcze zastanowić się nad badaniem serca (np. EKG) lub przełyku (gastroskopia). Ze strony tych właśnie narządów mogą pojawiać się dolegliwości jakie Pan opisuje. O wszystkich badaniach musi zadecydować Pana lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu.