Ucisk w klatce piersiowej a ból kręgosłupa

Witam mam dwadzieścia lat i nałogowo palę papierosy, często miewałam bóle w klace piersiowej już jako dziecko ale gdy wtedy poszłam do lekarza oraz na badania stwierdzono, że to nerwobóle ale teraz jest inaczej od jakiś dwóch tygodni odczuwam silny ból w klatce piersiowej jest to kłucie, które narasta a później samo znika. Zalewam się wtedy cała potem i trochę ciężko mi się oddycha wiem, że jestem za młoda na zawał więc co to może być? Proszę o pomoc, bo zaczynam się tym martwić (nie wiem czy to istotne ale cierpię na dolegliwości kręgosłupowe i pracuję fizycznie a dokładniej mam garb).

Witam serdecznie.

Dolegliwości mogą być spowodowane chorobą kręgosłupa oraz pracą fizyczną. Może to również oznaczać nerwobóle pomimo odmiennego charakteru objawów niż w przeszłości.

Jednak konieczna trzeba wykluczyć czy przyczyną nie są schorzenia układu krążenie i oddechowego. Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie wywiadu oraz badanie i ewentualne zlecenie badań dodatkowych.
Pozdrawiam