Ucisk w klatce piersiowej - czy udac się do kardiologa?

Dzień dobry. Od urodzenia mam wrodzoną wadę nie kontrolowaną, jest to niedomykalność zastawki mitralnej. Od pewnego czasu mam ciągły ucisk jakby na środku klatki piersiowej, ciężko mi się oddycha, jestem ciągle zmęczona. Przy bólach boli mnie lewa ręka i drętwieje, niekiedy ból jest tak silny, że nie mogę złapać tchu. Proszę o podpowiedz czy powinnam udać się niezwłocznie do kardiologa. Dziękuje bardzo.

ponad rok temu

Witam serdecznie!
Każdy przypadek bólu uciskowego w klatce piersiowej powinien być zgłoszony swojemu lekarzowi. W Twoim przypadku, przy rozpoznanej wadzie serca wizyta u kardiologa wydaję się wręcz niezbędna.  Jak rozumiem, do tej pory wada była mała, nie wymagała leczenia. Jednak opisywane przez Ciebie dolegliwości wskazują na pogorszenie stanu Twojego serca. Zdecydowanie zalecam jak najszybszą wizytę w poradni kardiologicznej, w celu wykonania wszystkich niezbędnych badań w tym ECHO i EKG. Pozdrawiam.