Ucisk w klatce piersiowej i wysokie ciśnienie u 21-latki

Moje tętno wynosi od 75-100 choć częsciej wynosi 80 lub 80 pare , czy to możliwe żebym czuła ,że czasem bije po prostu za szybko? Co godzine mierze ciśnienie i jestem poddenerwowana... czuje ucisk w klatce... Czy to możliwe aby to było coś poważnego? Źle sypiam , dość poźno chodze spać, w jaki sposob mogłabym poprawić swoją kondycje samodzielnie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Sugeruję skonsultować się z psychologiem. W tym wieku nie ma wskazań do pomiarów ciśnienia co godzinę. Jeśli tętno jest mierzone w spoczynku i wynosi ok. 80 nie jest to jeszcze powód do zmartwienia. Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości lub podejrzewa nerwicę lub choćby przemęczenie, sugeruję skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Po badaniu klinicznym lekarz stwierdzi czy wymaga Pani jakiegoś leczenia farmakologicznego.