Ucisk w klatce piersiowej, kłopoty z oddychaniem

Mam kłopoty z oddychaniem, jakby ucisk w klatce piersiowej, czasem wyżej w okolicy gardła. Często wydaje mi się, że brakuje mi powietrza i biorę wtedy głęboki oddech. Ostatnio coraz częściej budzę się w nocy z uczuciem, że się duszę. Wstaję, staram się uspokoić, czasem wychodzę na zewnątrz żeby zaczerpnąć świeżego powietrza i powoli wszystko wraca do normy. Często kaszlę, to jest tak że nagle wydmuchuję wiecej powierza i to drażni mi gardło, cieżko mi to dokładnie opisać.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opis objawów wskazuje na psychogenne pochodzenie zaburzeń oddychania. Sugeruję konsultację psychologiczną oraz na wszelki wypadek kontakt z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia somatycznej przyczyny duszności.