Ucisk w klatce piersiowej przy nerwicy a stres

witam od czego moge miec dziwne uczucie w klatce piers taka jakby ciezkosc jakbyc uczucie nacisniecia?czy to moze byc reakcja na stres wczesniej lecz sie na nerwice a pare dni temu mialam robione echo nie rozumiem co to moze byc a jestem za granica i wszystkim sie przejmuje

Witam,
jeśli miała Pani robione badania serca i wszystko jest w porządku to może to być objaw lękowy. To trochę co innego niż zwykła reakcja na stres, zaburzenia lękowe charakteryzuje bardziej nadmierna bądź przewlekłą reakcja na zdarzenie stresowe niż można by się było tego typowo spodziewać. Osoby nimi dotknięte mogą mieć tendencje do zbytniego zamartwiania się niektórymi rzeczami, mogą się także objawiać niemal wyłącznie pod postacią rożnych dolegliwości somatycznych. Różne objawy występują u rożnych osób, czasami także zaburzenia lękowe i ich objawy potrafią zmieniać się z ciągu życia. U niektórych osób tak się po prostu dzieje. Nie wiem czy jest Pani za granica tylko tymczasowo czy na dłużej. Proszę w pierwszej kolejności wyjaśnić sprawy z lekarzem pierwszego kontaktu. Ale jeśli zauważa Pani, że nerwica powraca warto powrócić do leczenia. W przypadku zaburzeń lękowych bardzo ważna jest psychoterapia. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się ze mną bezpośrednio, np. na maila. Pozdrawiam

Stres, lęk to czynniki ryzyka również w chorobach układu krążenia. Zalecam konsultację z lekarzem oraz włączenie terapii psychologicznej do leczenia podstawowego.