Ucisk w klatce piersiowej, rwanie żyły, nudności i ból gardła

Witam! Mój uparty ojciec rękami i nogami broni się od lekarza,a ja się strasznie martwie. Od wczoraj odczuwa ucisk w klatce piersiowej,rwie go żyła w lewej ręcę a na dodatek cały czas zbiera mu się na wymioty i boli go gardło... Wygląda jak trup. Proszę o pomoc!

Witam. Proszę spróbować wytłumaczyć ojcu że w jego wieku takie objawy mogą świadczyć o poważnej chorobie, włącznie z zawałem serca - wskazana jest pilna wizyta u lekarza