Ucisk w klatce piersiowej, zimne stopy i dłonie oraz bóle różnego rodzaju a negatywne myśli i strach przed wyjściem z domu

Ucisk w klatce piersiowej,zimne stopy i dłonie,skaczacy obraz,mroczki,bole glowy,bole nerek,bole pod lewym zebrem,skorcze w gardle,,bole karku,plecow,brak skupienia,nerwy,trodnosci z wyproznianiem,negatywne mysli,brak wiary,brak checi do dzialania,boje i wstydze sie wychodzic z domu , stres przy rozmowie z ludzmi.Moze to wszystko ma jakies powiazanie ze soba ?

Może nie wszystko, ale większość wymienionych przez panią objawów jest bardzo typowa dla przewlekłego stresu; tak, są ze sobą powiązane. Szczególnie napięcia mięśniowe, bóle karku, zimne stopy i dłonie, bóle głowy, ból pod lewym żebrem, czy skurcze w gardle. Z pytania mogę się domyślać, iż cierpi pani na jakiś rodzaj fobii lub inne podobne zaburzenie. Dają się zwykle całkiem nieźle leczyć więc najpierw zalecałbym wizytę u lekarza psychiatry a później włączenie psychoterapii.

Witam. Proszę jak najszybciej udać się do lekarza i opisać mu wszystkie te objawy bez wyjątku. Może Pani je wcześniej sobie spisać na kartce, aby w stresie - podczas wizyty - o niczym nie zapomnieć. Jeżeli poziom lęku już jest tak wysoki, że uniemożliwia Pani wychodzenie z domu, to proszę rozważyć wezwanie Pogotowia. Pozdrawiam

Witam,
objawy te mogą mieć powiązanie, wszystkie opisane objawy mogą mieć podłoże nerwowe, choć warto także wykonać podstawowe badania u lekarza 1-go kontaktu. Jednak strach i wstyd przed wychodzeniem z domu, stres przy rozmowie z ludźmi oraz brak wiary i chęci do działania mogą wskazywać także na potrzebę kontaktu z psychologiem. Jeśli są to zaburzenia lękowe, a istnieje takie ryzyko, warto pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty, bo to własnie psychoterapią się je najskuteczniej leczy, choć czasem istnieje także potrzeba wsparcia farmakologicznego. Generalnie radziłabym następujący tryb postępowania, w pierwszej kolejności wizytę u lekarza 1-go kontaktu, proszę opowiedzieć o wszystkich objawach, jeśli lekarz uzna za stosowne, skieruje Panią do lekarza psychiatry, bądź bezpośrednio do Poradni Zdrowia Psychicznego. W takich poradniach pacjent otrzymuje zwykle pomoc lekarza psychiatry oraz psychoterapię. Pozdrawiam.