Ucisk w odbycie po kilku stosunkach - czy to normalne?

Witam, problem występuje po odbyciu kilku stosunków z rzędu, tzn. 4-6. Czuję taki ucisk w odbycie, który po paru minutach mija. Czy to normalne? Gdy uprawiam seks nie tak ekstremalnie, jest wszystko ok.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy można uznać za fizjologiczne, jeśli pojawiają się po tak intensywnej aktywności seksualnej.
Być może mają związek z ciągłym napięciem mięśni miednicy lub z samą prostatą.
Jeśli dolegliwości występują tylko po serii stosunków seksualnych, to proponuję zmodyfikować styl życia. Być może warto rozłożyć czas stosunków na równomierne okresy, aby po jednym czy dwóch stosunkach mogła nastąpić kilkugodzinna przerwa.

Redakcja abcZdrowie.pl