Ucisk w przedramieniu podczas gry na pianinie

Witam jestem pianistą, od pewnego czasu borykam się z dwoma problemami. 1. Podczas gry szybszych utworów, lub gdy muszę mieć szeroko rozstawione palce, odczuwam stopniowo nasilający się ucisk w przedramieniu, który w pewnym momencie uniemożliwia mi grę. W obu rękach, parę lat temu 2 razy złamałem prawy nadgarstek, raz lewy. Drugim problemem, myślę że mniej ważnym jest to, że podczas gry ramiona automatycznie unoszą się do góry i spinają. Prosiłbym o wstępną diagnozę zanim wybiorę się do lekarza.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Porażenie nerwu promieniowego,może ograniczać ruchomość ramienia, powodować przykurcze palców, osłabienie dłoni i ucisku. W zależności od zaawansowania choroby stosuje się unieruchomienie unieruchomienie ręki i fizjoterapię. Tak naprawdę przyczyn może być wiele. W czasie gry mięśnie przedramienia są stale obciążone i to także może powodować ból. Załączam adres do strony, na której mowa o różnego typu dysfunkcjach. http://www.rehasport.pl/dla-pacjentow/choroby-i-schorzenia/neuropatie-okolicy-stawu-lokciowego
Warto oczywiście wybrać się do lekarza.