Ucisk w skroniach, zanik widzenia, drgawki i zaburzenia równowagi

Od dość dawna, kilku lat, raz w miesiącu albo rzadziej czuję ucisk w skroniach i robi mi się ciemno przed oczami na kilka sekund. Ignorowałam to. Dzisiaj gdy podniosłam ręce do góry, zakręciło mi się w głowie, poczułam ten ucisk w skroniach, zrobiło mi się ciemno przed oczami i do tego na jakieś 10-15 sekund wystąpiły drgawki i zaburzenia równowagi, teraz mam straszne mdłości. Chcę pójść do lekarza, ale nie bardzo wiem do jakiego specjalisty się udać. Co to może być? Nerwice wszelakie odpadają.

Proponuje wizytę u neurologa. Wykluczenie przyczyn organicznych może wskazywać na psychiczne pochodzenie zaburzeń.