Ucisk w szyi, ból głowy i szczęki po bieganiu

Witam, mam taka przypadłość ze nawet po 100m biegu boli mnie głowa,szczęka i czuje ścisk na szyi. 3mce temu robiłem probe wysiłkowa i była ujemna (12,7 MET), EKG i badania krwi tez mam dobre,mam problemy z kręgosłupem piersiowym i szyjnym. Do tego mam zawroty głowy i drętwienie kończyn, jak biorę głębszy oddech to boli mnie głowa i mam zawroty. Dodam że leczę się na astmę FEV mam 78%, jaka może być przyczyna tych dolegliwości? czy przez 3mce od próby mogło coś się stać z sercem? z góry dziękuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zaostrzeniem astmy. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty pulmonologa. Warto również udać się na wizytę do ortopedy celem diagnostyki i leczenia kręgosłupa.