Ucisk w szyi, zawroty głowy, osłabienie

dzień dobry mam 17 lat od kilku tygodni ,wczesniej tez tylko rzadziej mam zawroty glowy, czuje się osłabiona oraz czuje takie jakby ściskanie w szyi ,w trakcje lekcji w szkole trudno mi się jest skupić jak wracam to mam bóle głowy ,po wysiłku fizycznym tez wystepuja zawroty,czuję się jak bym zarz miała sie przewrucić,zemdleć . czy to może być objwem jakieś choroby ,czy potrzebne są jakieś badania ,dodam ze jak bylam dzieckiem mialam anaemie z niedobory b12 czy to mogło powrócić .proszę o radę

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem lub laryngologiem.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka dolegliwości, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie, czasem badania dodatkowe pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.