Ucisk wewnętrznych blizn i zrostów na kręgosłup lędźwiowy po operacji

Witam.W jaki sposób można zmniejszyć ucisk wewnętrznych blizn i zrostów po operacji(TRZECH OPERACJACH)kręgosłupa lędźwiowego?Słyszałem o jonoforezie z jodkiem potasu?Może specjalistyczny masaż?proszę o poradę.Pozdrawiam

Ból kręgosłupa po 3 operacjach nie koniecznie musi być wynikiem ucisku wewnętrznych blizn i zrostów. Niestety. Podstawą leczenia jest dobre badanie różnicujące aktualnie występujące objawy. Wskazana wizyta u dobrego (doświadczonego) ortopedy lub neurologa. Pozdrawiam

W takiej sprawie najlepiej skonsultować się bezpośrednio z lekarzem specjalistą rehabilitacji. On po badaniu, analizie wszystkich badań dodatkowych zaleci odpowiedni sposób postępowania, a więc odpowiednie zabiegi i ćwiczenia rehabilitacyjne.