Ucisk z tyłu głowy, drętwienie łopatki i ręki, zaburzenia równowagi i nudności

witam, jestem Piotrek mam 24 lata . I od kilku la t czuje ucisk z tyłu głowy i w karku, ale od ostatniego miesiąca zaczeła mi drętwieć prawa łopatka i ręka. Mam zaburzenia równowagi i uczucie wymiotowywania praktycznie każdego dnia. Od dwóch dni nawet zaczeły mnie boleć kończyn dolnych. Mam do Państwa pytanie, w jakim kierunku mam sobie robić badania lub co to może być. Prosze o pomoc.

Michał Springer

Witam, opisywane dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłową postawą ciała i uciskiem na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego oraz naczynia zaopatrujące mózg w krew. Nie jest to jednak jedyna możliwa przyczyna. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego celem zbadania i wykonania badań, oraz ewentualnego skierowania do innego lekarza specjalisty (najprawdopodobniej ortopeda, neurolog i laryngolog [celem oceny przyczyny zawrotów głowy]). Objawy neurologiczne takie jak drętwienie kończyn są zazwyczaj wskazaniem do pilnej konsultacji. Pozdrawiam.