Ucisk zatok po usunięciu torbieli

Witam! Proszę o poradę. Moja sytuacja wygląda następująco, 11 dni temu miałem robioną operację zatok, a mianowicie usunięcie torbieli i śluzowiaka z prawej zatoki szczękowej. Natomiast chodzi mi o to, że wtedy ból, a częściej ucisk moich zatok (oczodołu, nasady nosa, skroni) występował po lewej stronie. Dodam, że po zabiegu ból nadal się utrzymuje. Przed zabiegiem mój lekarz powiedział mi, że ból może być spowodowany promieniowaniem. Sam już nie wiem, proszę o poradę... gdyż rzadko ból występował ze strony torbieli, a teraz jest już usunięta, a ja nadal odczuwam dyskomfort. Z góry dziękuję za jak najszybszą odpowiedź.

Trudno mi określić, co się dzieje bez bezpośredniego badania. Dolegliwości mogą się jeszcze utrzymywać, gdyż jest to jeszcze bardzo wczesny okres pooperacyjny. Na pewno jeszcze trzeba będzie poczekać z 2-3 tygodnie, aby jednoznacznie ocenić skąd dalej występują te dolegliwości. Myślę, że dopiero kontrolne TK głowy będzie mogło wyjaśnić stan pooperacyjny, jaki obecnie występuje. Może ból jest całkiem niezależny i np. związany z występowaniem migreny. O dalszym postępowaniu zadecyduje lekarz prowadzący. Do rozważenia też konsultacja u neurologa.