Uciskający ból całej głowy a guz mózgu

WItam. Od dzieciństwa męczą mnie codzienne bóle głowy. Jakieś 3 lata temu, po ciężkich życiowych chwilach bóle nasiliły się. Zazwyczaj jest to uciskający ból całej głowy, czasem bolą tylko skronie i czoło, a czasem sam tył. Miewałam epizody ataków lękowych i jestem podatna na stres. Czasami ból najsilniejszy jest rano(budzi), najczęściej jednak nasila się wieczorami (godz. 17/18). 3 lata temu byłam u neurologa, nie skierował mnie na dalsze badania, stwierdził nerwicę.Czy to aby nie guz mózgu?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Skoro badania neurolingwistyczne nie wykazały zmian fizjologicznych i ma Pani diagnozę nerwicy, to polecam spróbować psychoterapii. Doszukiwanie się kolejnych możliwych źródeł jedynie zwiększa stres, a ten wzmaga ból. Proszę zająć się prawdopodobną nerwicą-dopiero jeśli specjalista (psycholog, psychiatra) nie potwierdzi tej diagnozy, trzeba zasięgnąć kolejnych porad lekarskich. Pozdrawiam

0

Witam Panią. Objawy które Pani podaje, najprawdopodobniej świadczą o nerwicy hipochondrycznej, która charakteryzuje się ciągłym lękiem i niepokojem o życie i zdrowie, a także często przekonaniem o posiadaniu nieuleczalnej choroby somatycznej, przy jednoczesnym zapewnieniu pacjenta o jego zdrowiu w obszarze somatycznym. Przy zaburzeniach nerwicowych najlepiej sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna gdzie pacjent pracuje nad swoimi myślami, emocjami i zachowaniem. Kluczowe będzie praca nad myślami dotyczącymi stanu zdrowia, zaprzeczenie myśli lękowych myślami przystosowawczymi. Zrozumienie również zamkniętego koła nerwicowego itd. W mojej opinii poddanie się terapii będzie szansa na życie w spokoju. Można również pomyśleć o wsparciu terapii lekami przepisanymi przez psychiatrę, w celu uzyskania szybszych i trwalszych efektów. terapeutycznych. Zachęcam do konsultacji.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty