Uciskający ból w klatce piersiowej - czy to może być zawał?

 Dzisiaj na nocnej zmianie miałem uciskający ból w klatce piersiowej, okolice serca. mam 25 lat prowadzę mało aktywny tryb życia, w pracy też stoję w miejscu. Dodam, że jak pracowałem w ruchu takich problemów nie miałem, dodam również że paliłem papierosy ok. 8 lat od dwóch miesięcy pale e-papierosy. Często drętwieją mi ręce podczas snu, myślałem że to przez to że leżałem na ręce, ale teraz się boje czy to może być zawał. Nigdy się nie badałem. Pozdrawiam Kamil. Ps. Bóle miałem już kilka razy .
25 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Uciskający charakter bólu z promieniowaniem do lewej kończyny jest charakterystyczny dla choroby niedokrwiennej serca. Zważyszwszy na Pana młody wiek, diagnoza ta jest mało prawdopodobna, ale nie niemożliwa. Ze względu na powtarzające się dolegliwości bólowe sugerowałabym wizytę u lekarza rodzinnego, który uszczegółowi wywiad (opis dolegliwości ma charakter subiektywny) i zleci podstawowe badania, m.in EKG. Być może niezbędne będzie założenie 24-godzinnego Holtera. Dopiero na podstawie wszystkich badań będzie można postawić ostateczną diagnozę.
Pozdrawiam.