Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uciskanie brzucha podczas wypróżniania a zagrożenie ciąży

Witam.Jestem w szóstym tygodniu ciąży.Od dawna regularnie przyjmuję laktulozę. Czy parcie i uciskanie brzucha przy wypróżnianiu się zagraża w jakiś sposób płodowi?
KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

W ciąży należy unikać uciskania podbrzusza (w pierwszym trymestrze) i całego brzucha w późniejszych jej etapach, może to niekorzystnie wpłynąć na płód. Fizjologiczne parcie na stolec nie wpływa niekorzystnie na przebieg ciąży.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Proszę brać laktulozę 3x1 łyżkę pomiędzy posiłkami a na 1 sze śnadanie zjeść 2 łyżki otrębów owsianych i 2 łyżki otrębów żytnich zalanych kefirem lub naturalnym jogurtem(można dodać jakieś owoce) ważne - bez cukru , i nie będzie Pani miała takich kłopotów. Oczywiście że uciskanie brzucha szkodzi ciązy i dziecku i nie powinna Pani tego robić . Trzeba przemyśleć swoją dietę Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy