Uciski w klatce piersiowej przy nerwicy w ciąży

Witam. Od maja cierpie na nerwice. Wtedy tez robilam EKG. Wszystko bylo wporzadku. Nic nie wykrylo. Teraz jestem w ciazy. Mam uciski w kaltce piersiowej. Nie wiem czy sie martwic, ze to serce czy nerwy. Jak czesto trzeba robic EKG, zeby wykrylo jakies zmiany jezeli sa? I czy mogly za 3 miesiace dojsc do jakis zmian? Dziekuje.

Być może odczuwa Pani objawy stresu, które przejawiają się właśnie poprzez ucisk w okolicy serca. Proponuję zastosować na początek np. trening relaksacyjny Jacobsona (dostępne nagrania można znaleźć w Internecie). Jeżeli problem nie będzie znikał, proponuję udać się na konsultację psychologiczną (skoro badania fizykalne nie pokazały żadnej możliwej przyczyny somatycznej) - na takim spotkaniu pozna Pani metody radzenia sobie ze stresem i napięciem, które pomogą Pani utrzymać spokój i pozbyć się tzw. nerwobóli. Tym bardziej teraz - gdy jest Pani w ciąży - zachowanie spokoju i równowagi jest niezmiernie ważne. Pozdrawiam.