Kłujący ból głowy połączony z uciskiem

Od 2 lat mam kłujące bóle głowy. Są to sekundowe ukłucia, uciski za uchem, koło skroni, żuchwy, zębów, policzków, potylicy, karku, szyi. Pojawia się też kłujący ból głowy przeszywający z potylicy do czoła połączony z uciskami. Kłujące bóle głowy występują pojedynczo i punktowo lub seriami. Czasami podczas pochylania,zmiany pozycji,przebywania w niewygodnej pozycji. Do tego uczucie śnieżenia przed oczami i pisk w lewym uchu. MR głowy z kontrastem. wykazało tylko"niewielki obrzęk wyrostka sutkowatego lewego". Przy skręcie głowy w lewo słychać chrupanie w głowie. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy taki kłujący ból głowy może być objawem jakiegoś poważnego schorzenia neurologicznego czy może nie ma powodu do siania paniki i należy po prostu poczekać i zobaczyć jak się sytuacja będzie dalej rozwijała? Z góry dziekuję za wszystkie porady.
ponad rok temu

Na szczęście bóle są krótkie, o zmiennej lokalizacji, szybko ustępują: "sekundowe ukłucia,uciski za uchem,koło skroni,żuchwy,zębów,policzków,potylicy,karku,szyi. Pojawia się też ból głowy przeszywający z potylicy do czoła."
Raczej nie podejrzewam istotnej patologii, MRI głowy w normie. Może przebyte zapalenie ucha? Zwyrodnienia kręgosłupa?
Lekarz zaleci dalsze postępowanie, Gimnastyka na pewno będzie pomocna.